Jdi na obsah Jdi na menu

EURO PAINT 2013- RJ Good Invitation

Od pondělí 2. 9. 2013 do soboty  7. 9. 2013 se v Německém Kreuthu konal Evropský šampionát koní plemene paint horse.  Tohoto svátku strakatých koní se zúčastnili zástupci  téměř ze všech evropských státu.  Na pravidla disciplín v show dohlíželo a rozhodovalo pět rozhodčích, kteří přiletěli z kolébky westernu, spojených států amerických.
   Mezi deseti Českými reprezentanty byla i dvouletá klisna RJ Good Invitation z Karolinského Ranče na Paluchu, která se představila hned ve čtyřech disciplínách. V první disciplíně s názvem Longe Line amater, kde se hodnotí jak exteriér koně, tak jeho chody a vhodnost koně pro jezdecké disciplíny. Jiří Orság s klisnou předvedli velmi dobrý výkon, kdy u dvou rozhodčích vyhráli a u třech byli druzí. Celkově to stačilo na zisk stříbrné medaile. Další start byl ve stejné disciplíně s tím rozdílem, že se jednalo o kategorii open ( možnost startu profesionálů a trenérů ), tudíž větší počet kvalitnějších soupeřů. Naše dvojice předvedla ještě lepší výkon než v prvním startu a získala opět stříbrnou medaili a titul Více mistr Evropy.
   Třetí disciplínou v pořadí byl In hand trail amater. V tomto závodě musí kůň se svým vodičem překonat přesně vymezenou trať mezi překážkami - kavaletami a musí splnit předepsané úkoly např: otevření, projití a zavření branky, přejití můstku, couvání ve vymezeném úzkém prostoru atd. Jiří Orság s klisnou předvedl 100% výkon, který všech pět rozhodčích ocenili prvním místem, zlatou medailí a titulem Mistr Evropy.
   Poslední, čtvrtý start byl pět v in- hand trailu, ale open. Klisna opět předvedla skvělý výkon. Bohužel se nevyhnula jedné malé chybičce, ťuknutí do   kavalety,  tudíž trestnému bodu, což v tomto nesmírně vyrovnaném  závodě znamenalo čtvrté místo.