Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013 Czech Paint Horse Jubilee

 

 Letošní již tradiční Paint Horse Show se konala v Kostelanech u Kroměříže a byla vyjímečná  v několika směrech. Jednalo se o první show kde rozhodovali dva zahraniční rozhodčí. Z USA,  kolébky  westernového sportu  přiletěl Butch Carse a druhou rozhodčí byla Michela Kayser z Německa.  Další významnou  událostí bylo patnácte výročí Paint Horse Clubu v ČR. Oslava tohoto výročí byla spojena s vyhlášením championů  loňské sezony . Dále proběhly volby do prezidia Paint Clubu, kde Renata Křenková byla opět zvolena jako sekretář.
   Karolinský Ranč na Paluchu byl opět mimořádně úspěšný .  Jiří Orság byl s klisnou Somemore Good Toys vyhlášen champiónem celé loňské sezóny hned ve dvou disciplínách. Tato dvojice se dostala i do světového hodnocení a obsadila celkové 39 místo na světě a 6 místo v Evropě.   Po skončení těchto oficialit už začaly samotné závody.
 Ranč na Paluchu tentokrát reprezentovali dva koně, v obou případech šlo o odchovance tohoto ranče. Jednalo se o tříletého valacha Gentle Dun It Ray a dvouletou klisnu RJ Good Invitation. Klisna se představila s Jiřím Orságem ve dvou disciplínách pro dvouleté koně. V obou těchto disciplínách longe line a in hand trail s převahou zvítězila u obou rozhodčích a tím i celkově se umístila na prvním místě . Dále startovala jako nejmladší  účastnice v disciplíně  showmanchip at halter,  a bylo z toho první a třetí místo, celkově druhé místo.  Poslední svůj start absolvovala   v mládeží s Natalii Šulákovou, kde opět zvítězila u obou rozhodčích a opět byla první. Na základně těchto výsledků bylo rozhodnuto, že se zúčastní Euro Paint Show 2013 v německém Kreuthu.
Druhý reprezentant ranče, valach Gentle Dun It Ray, se představil s Jiřím Orságem v disciplíně halter a obsadil u obou rozhodčích druhé místo a získal titul Reservé champion. V disciplíně  western  horsemanchip  obsadil druhé a čtvrté místo, celkově byl třetí.  S Rayem se na show představily  ještě dvě zástupkyně ranče, a to v kategorii mládež.  Michaela Talašová v disciplíně western pleasure  obsadila celkové čtvrté místo a v disciplíně western showmanchip  obsadila dvě druhá místa. Dominika Vítková  předvedla valacha v discilíně hunt  seat  a  byly  z toho dvě první místa. V disciplíně western horsemanchip druhé a třetí místo,   celkově třetí místo.
  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář