Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurz s Toníkem Solanským

30. 10. 2006

Na kurz jsme se vypravili pouze s Dandym, neboť Jerry je čerstvě obsedlý a na Obrazekpodobný kurz vyjede nejspíše na jaře.

Byly to náročné, ale krásné tři dny. Toníček obsadil kurz jen šesti koňmi, aby se každému mohl individuálně věnovat. Jirka s Dandym jezdili v první skupince, kde trénovaly ještě Peťa Poláčková a Jitka Mikuláštíková se svými quaterhorse klisnami. To se Dandymu samozřejmě líbilo a ze začátku se snažil jako hřebec před holkami vytáhnout. Netrvalo dlouho a Toník s Jirkou mu ten hřebínek z hlavy srazili.

Kurz se  nám všem moc líbil. Byly to dvě hodiny ráno a dvě odpoledne nabité informacemi o reiningovém ježdění, ale hlavně samotným ježděním. Toník byl trpělivý, vše nám dopodrobna vysvětlil, povzbudil nás a často pomohl s individuálním Obrazekproblémem. Vše se natáčelo na video a u večeře jsme jednotlivé výkony ještě podrobně probrali.

Nás moc těší, že se Dandymu a Jirkovi dařilo. Oproti quaterům má Dandy nesporně velkou nevýhodu ve stavbě těla. Toník ale prohlásil, že je to reiningový talent, tak snad ho dokážeme zúročit.

Toníčkovi moc děkujeme a doufáme,  že se brzy uvidíme na jeho dalším kurzu. Poděkování patří také paní Ščučkové, která se o nás vzorně starala a poskytla nám v jezdeckém areálu  Hradisko zázemí.